444 5 MAS | 444 5 627
TÜV

TR | EN | DE | RU

Mas Bina Teknolojileri ve Enerji Çözümleri

DATA CENTER ÇÖZÜMLERİ


DATA CENTER’INIZDA EN İYİ BİLGİ GÜVENLİĞİ!

Data Center’lar, bilgi teknolojilerinin son yıllardaki hızlı gelişmeleriyle birlikte önem kazanmıştır. Veri potansiyelinin hızla artması, Data Center’ların birtakım ihtiyaçlarını da beraberinde getirmiştir.

Data center’lar konumu ve yapısı itibariyle ev sahipliği yaptığı verileri olası tüm olumsuzluklar ve çevre şartlarına karşı en iyi şekilde korumaktır.

Enerji kalitesi ve enerjinin sürekliliği en önemli konulardan biridir. Binadaki tüm enerji kaynaklarının izlemesi ve kayıt altına alınması, enerji kesintilerinde ilgili işlemlerin yapılarak enerjinin devamlılığının sağlanması gerekir. Arızaların hızlı tespiti ve operatöre çözüm yolları ile bildirilmesi önem arzetmektedir.

Enerjinin analiz edilmesi aynı zamanda tesisin verimli olarak çalışmasına katkı sağlar ve yapılan analizler tesiste enerji verimliliği önlemleri açısından bilgi sağlar.

Tüm kabinlerin enerji tüketimlerinin izlenmesi ile doğru maliyet analizleri yapılabilir.

En iyi ortam sıcaklıklarının sağlanması en iyi performansı sağlayacaktır. Hassas yangın algılama ve uyarı sistemleri Data Center’ınızda en küçük bir yangın riski yaşamamanızı sağlayacaktır.

Bu binalar her türlü illegal girişlere karşı çok iyi korunmalı ve hem bina içi hem de bina çevresi kamera ve güvenlik sistemi ile izlenmelidir.

Data Center konusundaki uzmanlığımıza başvurun!